BLUE ICEBERG

Uważamy, że to co w człowieku najważniejsze i zarazem najcenniejsze kryje się pod powierzchnią - jego pasje i marzenia. My pomagamy realizować i spełniać te, które są związane ze śniegiem, zimnem, deszczem, wiatrem i wodą. 

Islandia… w głowie już na zawsze od wydania teledysku Björk „Joga” w 1997 roku.

Blue Iceberg powstało z nieskończonej miłości do tej wyspy - tajemniczej, nieprzewidywalnej pogodowo i szorstkiej, a także z pasji do pracy z najwyższej jakości produktami, które są jednocześnie po prostu piękne.

Oferujemy zaawansowane technicznie (wiatroszczelne, wodoodporne , oddychające) i niezwykle wygodne ubrania outdoorowe pochodzące z Islandii. Można w nich wypłynąć statkiem na Morze Grenlandzkie i mijając lodowce obserwować wieloryby, jak również wyskoczyć do lasu ze znajomymi czy wyjść na miejski spacer z psem w zimny poranek.

To co nas wyróżnia to typowa dla dalekiej północy prostota i estetyka. Wyraźne wzory i akcenty skandynawskie sprawiają, że ubrania te są nie tylko funkcjonalne, ale jednocześnie wyglądają stylowo i niepowtarzalnie.

NASZE MARKI:

ICEWEAR …uniquely Icelandic.

„Nasza firma powstała w 1972 roku w miejscowości Hvammstangi (północno zachodnia Islandia). Szczycimy się faktem, że islandzcy turyści noszą ubrania ICEWEAR latami po powrocie do domu.

Kolekcja ICEWEAR jest przeznaczona dla ludzi, którzy uwielbiają przebywać na powietrzu. Ubieramy ich we wszystko co niezbędne, od technicznych kurtek chroniących przed ekstremalnymi warunkami, po wygodne i stylowe swetry, które można założyć, gdy zajdzie słońce.

Wciąż specjalizujemy się w dzianinie, od której wszystko się zaczęło, gdyż o wełnie wiemy wszystko. Z pasją pracujemy z wełnianymi włóknami pochodzącymi z islandzkich owiec, tworząc naszą słynną islandzką kolekcję z wełny . Rozumiemy jej niezwykłe właściwości i to jak się zachowuje – w otoczeniu natury czy w środowisku miejskim. Perfekcyjne włókno – oddychające, lekkie, odporne na wodę i oczywiście naturalne – w rękach designerów ICEWEAR przeradza się w coś unikalnego i gustownego.”

Be warm. Be Well. – mówi Ágúst Thor Eiríksson, Director, ICEWEAR.